• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna cześć Europy w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo pięknych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna Europa również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!

1. Czytaj dalej

2. Przejdź dalej

3. Zobacz stronę

4. Wejdź

5. Znajdź więcej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.